Analist Performanta Operationala

Localitate : Dragomiresti Deal

Job description

  • Candidatul Ideal:
  • Studii Superioare finalizate in domenii precum Economie, Statistica sau alte domenii conexe;
  • Minim 2 ani experienta relevanta pe o pozitie similara;
  • Abilitati de analiza si sinteza;
  • Atentie la detalii;
  • Abilitatea de a planifica si organiza conform unor termene stabilite;
  • Orientare catre rezolvarea problemelor;
  • Excelente abilitati de comunicare si prezentare;
  • Foarte bune cunostinte operare PC (Pachet Microsoft Office);
  • Engleza – nivel mediu.

  • Descrierea jobului:
  • Monitorizare si analizare indicatori de performanta operationala la nivel de grup;
  • Realizare rapoarte zilnic, saptamanal si lunar cu privire la performanta departamentului operational;
  • Verificarea /dezvoltarea rapoartelor existente si imbunatatirea permanenta a sistemului de raportare prin identificarea nevoilor specifice;
  • Furnizare date statistice si analitice relevante pentru departament, pentru a facilita luarea deciziilor;
  • Comunicare interna proactiva cu departamentele implicate in proces pentru gasirea de solutii menite sa imbunatateasca gradul de satisfactie a clientului;
  • Identificare oportunitati imbunatatire metrici si KPI.