Postul este localizat in Bucuresti.

Descrierea postului

Misiunea principala a destinatarului acestui post este de a fi garantul calitatii datelor din bazele de date prin actiunile zilnice pe care le realizeaza. De asemenea, asigura integritatea datelor si este responsabil de actualizarea lor periodica, iar pe de alta parte creeaza analize specifice si rapoarte recurente pentru a ajuta la imbunatatirea cunoasterii clientilor nostri.

Responsabilități:

  • Asigura conformitatea datelor din bazele de date aplicand reglementarile de tratarea a datelor conforme cu regulamentul GDPR din Franța
  • Trateaza recurent tichete/solicitari care intra in perimetrul GDPR realizând extracții si modificări din/in bazele de date
  • Selectează si prelucrează informațiile din bazele de date utilizând SQL/BigQuery si/sau alt soft de baze de date
  • Desfasoara analize comparative pe bazele de date si intiaza corectii atunci cand este nevoie, totodata realizeaza rapoarte recurente privind dinamica bazelor de date, insemnand (dar fara a se limita) la analize privind integritatea datelor si dinamica acestora
  • Dezvolta si furnizeaza rapoarte in acord cu cererile primite de la clientii interni;
  • Testeza evolutiile diferitelor functionalitati ale bazelor de date pentru a asigura buna implementare si functionare a acestora

Profil căutat:

  • Studii superioare, preferabil in domeniul IT;
  • Competente lingvistice: Engleza – nivel avansat scris si vorbit, Franceza nivel mediu;
  • Experiență dovedita de lucru in SQL si in managementul bazelor de date; Minimum 2-3 ani de experiență pe o poziție similară în domeniile Marketing / Analiza datelor / Business Intelligence;
  • Cunoștințele într-o aplicație de dashboarding pot reprezenta un avantaj (preferabil Google Data Studio sau Spotfire);
  • Excel – analize si creare de grafice, automatizări de rapoarte (VBA);
  • Buna capacitate de gestionare a timpului si de prioritizare.
  • Toate candidaturile vor fi luate in considerare indiferent de naționalitate, gen, dizabilitate, vârstă, rasa, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuala.