Inginer Automatist

Locatia: Campulung Muscel

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare in domeniu Automatizare/Electrică/Electrotehnică;
  • Experiență în domeniul mentenanței echipamentelor industriale;
  • Cunoștințe și abilități de programare în Simatic S7, PCS 7 (constituie un avantaj);
  • Cunoștințe în domeniul electric;
  • Cunostințe de MS Office, SAP;
  • Limba engleză nivel mediu;
  • Abilități de organizare și planificare;
  • Spirit de echipa și profesionalism;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Inițiativă și preocupare pentru îmbunătățire continuă;
  • Orientare către rezultat, abilitatea de a lua decizii și de a acționa rapid.

Responsabilitățile tale:

  • Supervizează funcționarea echipamentelor de automatizări si a sistemelor de control (PCS 7);
  • Administrarea și intreținerea instalațiilor de monitorizare și control;
  • Răspunde de funcționarea în condiții de siguranță sporită a instalațiilor și echipamentelor electrice de măsură și de automatizări în concordanță cu documentația tehnica;
  • Execută diagnoza, reparații și propune îmbunatațiri pentru funcționarea sistemelor de automatizare.