Inginer service UPS

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii tehnice de specialitate (electrica, electrotehnica, energetica) – medii/superioare
  • Experienta relevanta in domeniul instalarii, configurarii, intretinerii si repararii de echipamente de tip UPS
  • Certificare obtinuta in cadrul unui curs de specialitate oferit de unul dintre marii producatori din domeniu (Riello, Vertiv, APC) – reprezinta un avantaj important
  • Cunostinte tehnice despre celelalte echipamente din portofoliul Tema Energy, reprezinta un avantaj: generatoare, redresori, baterii tip VRLA
  • Persoana disponibila pentru deplasari periodice in teritoriu pentru lucrarile de interventii, service si mentenanta, disponibilitate program prelungit (ocazional)
  • Reprezinta un avantaj sa detina Autorizare ANRE categoria IIA si IIB
  • Permis de conducere categoria B- necesar
  • Cunostinte elementare/medii de limba engleza

Descrierea jobului

  • Participa la executia lucrarilor de instalare, service, interventii si reparatii ale echipamentelor de tip UPS
  • Intocmeste documentatia specifice lucrarilor de service: devize de constatare, plan de reparatii, fisa de revizii si interventii pentru echipamentele alocate