Mecanic – Ploiesti

RESPONSABILITATI:

  • Vei executa lucrări de întreținere preventivă și de reparații, în baza fișelor de lucrări respectând tehnologiile recomandate și răspunzând de calitatea muncii depuse;
  • Vei executa activitățile prevăzute de graficele de verificări, răspunzând de calitatea acestora;
  • Vei interveni în cel mai scurt timp posibil în cazul opririlor accidentale și acționează cât mai eficient pt minimizarea timpilor de staționare, minimizarea pierderilor de orice fel și repunerea în parametrii și în condiții de siguranță ai mașinii afectate;
  • Vei răspunde de întreținerea subansamblelor și utilajelor în conformitate cu recomandările producătorului și /sau specificațiile din planul de întreținere;
  • Vei lua la cunoștință de toate defecțiunile semnalate și execută lucrări de remediere a acestora
  • Initiază acțiuni imediate pentru a opri producerea de produs neconform;
  • Vei face propuneri pentru optimizarea remedierii viitoare a problemelor și / sau evitarea acestora;
  • În baza înregistrărilor, vei face propuneri pt reducerea consumurilor specifice si pentru optimizarea activității tale și a echipei.

AI URMĂTOARELE INGREDIENTE SECRETE?

  • Ai studii medii în domeniul tehnic – studiile superioare reprezintă un avantaj;
  • Ai cunoștințe generale de mecanică (lăcătușerie, prelucrare prin așchiere, sudare)
  • Cunoști întreținerea, montarea, verificarea și repararea echipamentelor, preferabil pentru liniile de îmbuteliere, utilități și din sectoarele auxiliare acestora;
  • Cunoștinte despre pneumatică, hidraulică, automatizare reprezinta un avantaj
  • Experienta de minim 2 ani în domeniul mecanic (ideal pentru întreținerea și reparația utilajelor industriale)
  • Experiența în următoarele domenii: prelucrări prin așchiere (strung, freză), sudarea metalelor (sudarea în gaz inert – WIG – reprezintă un avantaj), instalații hidraulice pneumatice industriale, sudare cu arc electric
  • Cunoștinte despre Aparatele de Măsurare și Control, organe de mașini și desen tehnic;
  • Deții autorizație de fochist – reprezintă un avantaj
  • Comunici eficient, ești analitic și orientat către rezultat
  • Esti atent la detalii și iei decizii ușor

CU CE COMPLETAM NOI RETETA:

  • Bonus de performanta si prime de Paste, Craciun si vacanta
  • Buget lunar in platforma de beneficii din care iti poti alege beneficiul dorit (tichete de masa, pensie privata, samd)
  • Abonament medical pentru tine si familia ta
  • Asigurare de viata si de accident
  • Zi liberă de ziua ta de naștere si zile de concediu in plus in functie de vechimea in companie
  • Cotă lunară de produs și pentru ocazii speciale.
  • Opțiunea de a cumpăra acțiuni și de a fi dublate de către companie.
  • Oportunități de învățare și dezvoltare.
  • Ajutoare financiare si zile libere pentru diverse evenimente
  • Posibilitatea de te implica în activități de voluntariat.
  • Angajator cu șanse egale.