Warehouse Maintenance Specialist – Ploiesti

Vei crește odată cu noi – la scară mare, cu impact dincolo de ce îți poți imagina.
În plus, vei face toate acestea ca parte din marea familie, alături de colegi care te vor sprijini și
care te vor ajuta transformi provocările în povești cu finaluri și rezultate pe care nu le-ai fi crezut
posibile.
Nicio zi nu va fi la fel cu noi. Vei fi provocat(ă), vei fi încurajat(ă) și vom crește împreună.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Vei realiza mentenanța sistemelor la un nivel înalt calitativ pentru depozitul automatizat High Bay Ploiești.
  • Vei asigura remedierea la timp a opririlor accidentale, pentru ca acestea să aibă un impact minim asupra activității.
  • Vei executa în timpul propus și în conformitate toate activitățile de mentenanță planificate.
  • Vei face propuneri pentru optimizarea costurilor de reparații, propuneri de îmbunătățit, în vederea atingerii performanțelor maxime.
  • Vei participa la ședințele zilnice de schimb, precum și la cele lunare din cadrul departamentului.
  • Vei respecta prevederile legale, prevederile Regulamentului Intern, al codului de conduită al companiei, al politicilor și procedurilor companiei, în cadrul ariei sale de responsabilitate.

AI URMATOARELE INGREDIENTE SECRETE?

  • Ești proactiv, ambițios, pasionat și plin de energie.
  • Ai studii în domeniul tehnic (electrică, electronică, automatizări, mecanică industrială).
  • Ai experiență anterioară în mentenanță (preferabil în medii cu grad mare de automatizare)
  • Cunoști Siemens Step 7 si Simatic Win CC (la nivel de diagnoză pentru PLC Siemens – S7)
  • Ai cunoștințe tehnice despre invertoare Danfoss, Lenze, Emerson.
  • Ai cunoștințe și abilități de mecanică și pneumatică cu grad mare de automatizare.

CU CE COMPLETAM NOI RETETA:

  • Bonus de performanta
  • Prima de Paste, Craciun si vacanta
  • Buget lunar in platforma de beneficii din care iti poti alege beneficiul dorit (tichete de masa, pensie privata, samd)
  • Abonament medical pentru tine si familia ta
  • Asigurare de viata si de accident
  • Zi liberă de ziua ta de naștere si zile de concediu in plus in functie de vechimea in companie
  • Cotă lunară de produs și pentru ocazii speciale.
  • Opțiunea de a cumpăra acțiuni și de a fi dublate de către companie.
  • Oportunități de învățare și dezvoltare.
  • Ajutoare financiare si zile libere pentru diverse evenimente
  • Posibilitatea de te implica în activități de voluntariat.
  • Angajator cu șanse egale.