Inginer Calitate MAKITA EU

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice, absolventi, Ingineria Calitatii, TCM, Masini Unelte, Mecanica, Roboti Industriali etc.
  • Cuno
  • stinte solide de desen tehnic;
  • Experienta in utilizarea dispozitivelor de masura si control;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, orientare catre client;
  • Cunoasterea limbii engleze, cel putin la nivel mediu;
  • Experienta in activitatea de productie este un plus.

Descrierea jobului

Inginer Calitate Furnizori

  • Mentinerea legaturii cu furnizorii alocati;
  • Emiterea si urmarirea rapoartelor de actiuni corective;
  • Stabilirea, actualizarea si imbunatatirea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀metodelor de control calitativ ale componentelor receptionate;
  • Verificarea aplicarii corecte de catre personalul receptie calitate a standardelor de inspectie;
  • Colaborarea cu departamentele implicate;
  • Efectuarea anchetelor de calitate in cazul produselor neconforme.

Inginer Calitate Produs Finit

  • Gestioneaza eventualele probleme din liniile de productie privind identificarea, comunicarea si rezolvarea acestora;
  • Coordoneaza efectuarea de anchete de calitate pe produse finite;
  • Realizeaza rapoarte periodice privind performanta;
  • Stabileste metodele de control calitate pentru produsele finite;
  • Elaboreaza si implementeaza planurile de imbunatatire pontru activitatile individuale sau ale echipei;
  • Urmareste realizarea actiunilor corective stabilite si raporteaza stadiul de avansare a acestora.

Beneficii pentru angajatii nostrii:

  • Asiguram transportul gratuit;
  • O masa calda pe zi gratuita
  • Bonus in functie de performanta
  • Bonus suplimentar, anual
  • Bonusuri de vechime
  • Prime de sarbatori, cadouri pentru copii
  • Stabilitatea locului de munca
  • Stabilitate financiara pe termen lung
  • Facilități Cazare (https://makitajobs.ro/facilitati-cazare/)