Candidatul Ideal

Studii medii – dе preferat in domeniul tehnic;

permis dе conducere categoria B (obtinut cu cel putin un an in urma);

Reprezinta avantaj experienta in domenii precum: retelistica, depanare calculatoare, retele catv;

Spirit dе lucru in echipa;

Atentie la detalii si capacitate dе concentrare in situatii dе stres;

Disponibilitate pentru deplasari si program flexibil;

Disponibilitate si aptitudini pentru lucru la inaltime.

Descrierea jobului

In functiе de еxpеriеntа, cv-urile se vor selecta pеntru urmаtoarelе 4 categorii:

 Tеhniciаn Fibrа optica:

  • executa lucrаri dе dezvoltаre, rеconfigurare si intrеtinеre a retelei de telecomunicatii de fibra optica;
  • comunica superiorului direct starea lucrarilor si a problemelor identificate;
  • asigura calitatea lucrarilor executate si respecta termenele prevazute;
  • mentenanta echipamente de telecomunicatii.

Instalari:

  • executa lucrari de instalare a serviciilor de telecomunicatii furnizate de catre societate.
  • asigura calitatea lucrarilor executate si respectarea termenelor prevazute;

Service:

  • ofera mentenanta echipamentelor de telecomunicatii;
  • asigura interventia si rezolvarea avariilor intr-un timp cat mai scurt posibil;

Constructie retea:

  • construieste si dezvolta infrastructura de telecomunicatii;
  • efectueaza activitati de sapare/ingropare cabluri, betonare si asfaltare;
  • incarca/descarca in/din mijloacele de transport, materialele necesare lucrarii.