Consilier service mecanica-electrica Toyota

Must-have Dresscode: zâmbet și atitudine pozitivă Principiu important: pasiunea pentru lucrul bine făcut

Ne mărim echipa din departamentul de mecanică-electrică Toyota și căutăm colegi implicați, care să transmită alături de noi grija pentru nevoile clienților noștri. Căutăm un consilier de service care să acționeze ca punct de legătură între clienții noștri și tehnicienii din service. Responsabilitățile consilierului de service includ întâmpinarea clienților, preluarea solicitărilor, estimarea costurilor, verificarea intervențiilor în service. Care sunt cerințele?

  • Cunoștințe tehnice în domeniul auto;
  • Orientare către client;
  • Atitudine constructivă;
  • Experiența în activitatea de service reprezintă un avantaj;
  • Studiile universitare absolvite în domeniul auto – avantaj;
  • Permis de conducere categoria B

În spatele denumirilor acestor funcții, suntem prieteni, aventurieri și pasionați de experiențe unice și de partenerii noștri de drum.

Descrierea jobului

În viziunea noastră, un consilier de service de succes, trebuie să relaționeze ușor cu clienții din service și să ofere detalii tehnice (auto) relevante.

Ce face un consilier de service?

  • Preia solicitările clienților (telefon, e-mail, campanii) și consiliază clientul cu privire la solicitarea acestuia și efectuează programarea în service, comanda de piese sau oferta de reparație;
  • Preia clienții sosiți în service în vederea identificării solicitărilor acestora;
  • Recepționează mașina în parcare împreună cu clientul, notează starea acesteia și îi semnalează problemele observate vizual, propunându-i soluții pentru remedierea acestora;
  • Deschide comenzi de lucru folosind programul intern (GITS);
  • Semnează cu clienții acordul GDPR;
  • Întocmește devizul de reparații și îl prezintă clientului obținând acceptul acestuia;
  • Consiliază clienții pe parcursul prezenței acestora în locația de service

Ce beneficii ai la Toyota București Vest?

  • Pachet salarial corelat cu performanțele individuale și de echipă;
  • Vacanță de sărbători;
  • Cadou pentru ziua de naștere (500 lei);
  • Teambuilding în cursul săptămânii;
  • Discount la manoperă și piese pentru autoturismul propriu;
  • Un mediu de lucru prietenos (o spun colegii 😊)

Program: de luni până vineri de la 08:00 – 17:00 (1h pauză de masă) Locație: Șoseaua de Centură, nr.57, Chiajna, Ilfov (service Toyota)

Descrierea companiei