Inginer Control Nedistructiv

Responsabilități:

  • Analizarea documentației specifice CND transmise de client (desene, proceduri, specificații, standarde de acceptare, norme de produs etc.) și transferul cerințelor clientului în documentele de lucru specifice laboratorului;
  • Întocmirea documentației proprii, specifice metodei/tehnicii de examinare nedistructivă (standard de firmă, fișă de operații etc.);
  • Instruirea și examinarea teoretică și practică a personalului pentru calificarea și atestarea acestora pe nivele de competență;
  • Obținerea în nume propriu a calificărilor și atestărilor de Nivel 2 și 3 RO-NANDTB în metode de inspecție.

Cerințe:

  • Studii tehnice superioare, profil mecanic, metalurgic sau fizică industrială – Facultatea de Metalurgie / Facultatea de Știința și Ingineria Materialelor;
  • Preferabil experiență în domeniul CND și atestare Nivel 2 sau 3 (conform EN, ASNT sau ISO 9712);
  • Cunoașterea limbii engleze – nivel mediu, preferabil avansat;
  • Cunoștințe de operare MS Office;
  • Abilități de lucru în echipă și spirit tehnic.

Beneficii oferite:

  • Tichete de masă;
  • Vouchere de vacanță;
  • Asigurare medicală privată;
  • Asigurare de viață;
  • Decontare transport;
  • Prime de sărbători;
  • Bonusuri anuale de performanță;
  • Abonament Bookster.

Te așteptăm în echipa noastră!