Inginer Productie

Şişecam Automotive Romania angajeaza Inginer Productie

Candidatul ideal:

  • Licență în inginerie (de preferinta Mecanica sau Industriala);
  • Cunostinte foarte bune in Autocad 2D;
  • Cunostinte de baza in Catia 2D si 3D – nu sunt obligatorii, cunostintele reprezinta un plus;
  • Experienta in citirea si interpretarea desenelor tehnice de inginerie;
  • Cunoasterea limbii engleze (citit, scris si vorbit);
  • Cunostinte PC: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, etc.;
  • Cunoașterea limbii germane este considerată un plus;
  • Un bun simț al observației, creativitate și inteligență;
  • Integritate, responsabilitate si motivat de valorile organizationale;
  • Abilitati de management al oamenilor;
  • Proactiv, eficient și deschis către nou;
  • Responsabil si eficient in organizarea timpului de lucru.

Responsabilități

  • Planificarea si proiectarea sistemelor si structurilor pentru constructii, instalatii
  • Analizeaza tehnic noile proiecte, cu referire la standard;
  • Intocmirea datelor necesare productiei – cu referire la standardul clientului;
  • Furnizarea datelor pentru programul de pre-procesare;
  • Stabileste solutii tehnice optime
  • Alegeți echipamentul necesar pentru finalizarea proiectului – în urma studiului de fezabilitate.
  • Stabilește timpul necesar pentru realizarea proiectului și execuția lucrărilor (cadrele proiectului și termenele finale).