Manager Logistica

Locatia: Bucuresti

Candidatul Ideal

  • Studii superioare transporturi rutiere;
  • Experiență în domeniul transporturilor rutiere sau activități de logistică;
  • Cunoașterea prevederilor legale specifice activităților de transport;
  • Competențe solide dpv al securității și sănătății în muncă aplicabile în domentiul transporturilor rutiere, atât în traffic cât și în locațiile unde își desfășoară activitatea mijloacele auto;
  • Abilități de negociere și comunicare foarte bune;
  • Spirit de echipa;
  • Orientare spre realizarea obiectivelor și îmbunătățire continuă a activității;
  • Limba engleză, minim nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Identifică, stabilește relații de colaborare și negociază contractele cu furnizorii de servicii de transport;
  • Coordonează activitățile de dispecerat comenzi de aggregate către clienți (interni și externi);
  • Stabilește proceduri și instrucțiuni de lucru specifice pentru activitățile de transport intern ballast, de la extracție la procesare, și transport extern – livrări produse către clienți;
  • Coordonează programul Road Safety, în conformitate cu standardele HSE Holcim;
  • Asigură conformitatea activităților de transport cu prevederile legale;
  • Organizează sesiuni de instruire specifice pentru furnizorii de servicii de transport;
  • Asigură raportarea indicatorilor de performanță specifici conform cerințelor interne și externe;
  • Implementează programe pentru optimizarea serviciilor de transport și reducere a emisiilor specifice de CO2;
  • Îndrumă, dezvoltă, motivează și inspiră membrii echipei logistice;
  • Alte sarcini conexe, în funcție de nevoile de business ale companiei.