Candidatul Ideal:

  • Absolvent Universitatea Politehnica/Instalatii/ Constructii
  • Reprezinta un avantaj cunostintele despre echipamentele de electro-alimentare din portofoliul Tema Energy (generatoare, UPS, baterii VRLA etc)
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat
  • Pachet Microsoft Office, Internet, AutoCad 2D – avansat
  • AutoCad 3D sau alte programe de proiectare – reprezinta un avantaj

Descrierea jobului:

  • Proiectare in AutoCad 2D layout-uri Data Centere si sisteme integrate (electrice, mecanice, etc)
  • Proiectare instalatii electrice, solutii de electro-alimentare
  • Consultanta tehnica pe proiecte de Data Centere, sisteme Power Supply, Storage, Power back-up
  • Suport la pregatirea ofertelor tehnice si economice de sisteme si echipamente de electro-alimentare, Data Centere, Data Centere Mobile, climatizare profesionala, Securitate anti-incendiu, etc
  • Intalniri cu clientii si vizionarea locatiei beneficiarului in vederea intelegerii proiectelor si prezentarii celor mai bune solutii tehnice si c omerciale
  • Intocmirea documentatiei specific pentru proiectare
  • Mentine relatia cu producatorii si furnizorii companiei in vederea selectiei solutiilor si echipamentelor optime pentru fiecare proiect alocat