INGINER AVIAȚIE

On-site job – Bacău/Iași, full time.

AEROSTAR oferă oportunitatea unui post de inginer de aviație dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei de specialiști.

Candidatul ideal:
Absolvent de studii superioare finalizate în inginerie aerospațială;
Cunoștințe solide despre tehnologiile aeronautice actuale;
Constituie avantaj experiența în MRO aviație civilă și/sau militară;
Experiență în desfășurarea de activități privind diagnosticarea, mentenanța și remedierea componentelor: electronice, electrice, mecanice, de structură, ansamble și subansamble pentru aeronave;
Bune abilități în folosirea instrumentelor de măsură și control;
Abilități excelente de rezolvare a problemelor;
Nivel bun de limba engleză tehnică;
Disponibilitate de învățare și adaptare rapidă.

Responsabilitati:
Atribuții privind controlul aeronavelor, realizarea lucrărilor de întreținere aeronave civile/militare sau componente de aeronavă;
Desfășoară activitatea specifică în conformitate cu cerințele de calitate;
Efectuează și confirmă inspecții și lucrări la aeronave, emite documente specifice;
Atribuții privind organizarea sarcinilor de lucru conform procedurilor, pentru a asigura resursele materiale și dispozitivele specifice necesare;
Coordonarea întregii activități și a succesiunii fazelor de lucru;
Participarea la monitorizarea și evaluarea performanței aeronavelor, diagnosticarea și remedierea defecțiunilor, implementarea procedurilor de întreținere preventive.

Oferim:
Stabilitatea locurilor de muncă;
Un pachet salarial atractiv: salarii atractive, situate constant la un nivel superior mediilor pe economia națională, păstrarea puterii de cumpărare prin indexări și fidelizarea angajaților printr-un pachet de 3 prime anuale, tichete de masă (tichet în valoare de 30 lei/fiecare zi lucrată) și vouchere de vacanță;
Condiții optime de muncă, ambient și climat socio-profesional adecvat;
Dezvoltare personală prin formare profesională continuă;
Concedii de odihnă cuprinse între 23 și 28 de zile lucrătoare pe an, în funcție de vechimea în muncă;
Decontarea parțială a transportului pentru salariații navetiști;
Alte beneficii conform Contractului Colectiv de Muncă.

Ne poți contacta prin:
e-mail   aerostar@aerostar.ro
telefon  0234.575070 – int.1166
mobil    0751.225.970
sediu     Bacău str. Condorilor nr.9