Inginer IT/Programator software

On-site job – AEROSTAR S.A. Bacău, full time

Profilul tău:

  • Absolvent de studii superioare Tehnologia Informației/Automatică si Calculatoare, Matematică Informatică, Cibernetică Economică și Informatică;
  • Experiență practică în dezvoltare low-level și în programare (ANSI C / Embedded C);
  • Cunoștințe generale de Oracle, Access, SQL, PL/SQL, TSQ, JavaScript, HTML, CSS, C/C++, Visual Studio;
  • Abilități de depanare pentru sisteme embedded și software de nivel scăzut;
  • Bună gestionare a bazelor de date;
  • Bune abilități de comunicare (scris și verbal) și spirit de echipă;
  • Limba engleză (scris și vorbit) – mediu/avansat.

Responsabilitati:

  • Vei dezvolta linii de cod și teste pentru diferite părți ale solutiilor software din cadrul companiei;
  • Vei fi parte dintr-o echipă cu experiență în dezvoltarea și întreținerea soluțiilor software din companie;
  • Vei avea activități de analiză, proiectare, dezvoltare, testare componente noi din aplicație și/sau modificare componente existente;
  • Vei participa la dezvoltarea de aplicații noi în funcție de cerințele colaboratorilor interni;
  • Vei asigura mentenanța aplicațiilor care compun sistemul informatic.

Oferim:

  • Stabilitatea locurilor de muncă;
  • Un pachet salarial atractiv: salarii decente și atractive, situate constant la un nivel superior mediilor pe economia națională, păstrarea puterii de cumpărare prin indexări și fidelizarea angajaților printr-un pachet de 3 prime anuale, tichete de masa si vouchere de vacanta;
  • Condiții optime de muncă, ambient și climat socio-profesional adecvat;
  • Dezvoltare personală prin formare profesională continuă;
  • Concedii de odihnă cuprinse între 23 și 28 de zile lucrătoare pe an, în funcție de
    vechimea în muncă;
  • Decontarea parțială a transportului pentru salariații navetiști;
  • Alte beneficii conform Contractului Colectiv de Muncă.

Ne poți contacta prin:

  • e-mail   aerostar@aerostar.ro
  • telefon  0234.575070 – int.1166
  • mobil     0751.225.970
  • sediu     Bacău str. Condorilor nr.9